Odpust św. Rocha11 sierpnia 2020
Odpust św. Rocha

W niedzielę - 16 sierpnia przypada Wspomnienie Św. Rocha. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione w kościele o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Od godz. 8.30 będzie można wyspowiadać się.

Ze względnu na zagrożenie epidemiczne wszystkie msze święte zostaną odprawione w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w rynku. Po mszach świętych święcone będą pojazdy.

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny11 sierpnia 2020
Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę - 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 16.00.

Od godz. 8.30 będzie można wyspowiadać się. Od godz. 11.30 śpiewane będą Godzinki.

Mszę świętą o godz. 12.00 odprawi abp. Grzegorz Ryś, który dokona konsekracji ołtarza posoborowego.

Po mszy świętej o godz. 12.00 przejdzie procesja eucharystyczna.

Na mszach świętych święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Nabożeństwo Fatimskie11 sierpnia 2020

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w czwartek - 13 sierpnia po mszy świętej o godz. 18.00.

Odpust św. Anny20 lipca 2020
Odpust św. Anny

W niedzielę - 26 lipca przypada Wspomnienie św. Anny - patronki parafii Parzęczew. Zapraszamy parafian oraz gości spoza parafii na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Msze święte o godz. 9.00 i 11.30 odprawi Ks. Tomasz Cyliński. Po mszy świętej o godz. 9.00 przed ołtarzem św. Anny odbędzie się obrzęd poświęcenia dzieci.

W ramach przygotowań do Odpustu, zapraszamy na msze świętą i Drogę Krzyżową, na najbliższy piątek - 24 lipca. Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w ogrodzie plebańskim po mszy świętej o godz. 18.00. Na zakończenie nabożeństwa poświęcona zostanie symboliczna mogiła Ks. Wincentego Harasymowicza. Prosimy o zabranie zniczy na Drogę Krzyżową, które zostaną złożone pod symboliczną mogiłą Ks. Harasymowicza.

Nabożeństwo Fatimskie13 lipca 2020

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w poniedziałek - 13 lipca po mszy świętej o godz. 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy29 czerwca 2020
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wznowione zostało odprawianie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na nabożeństwo zapraszamy w każdą środę, po mszy świętej wieczornej.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła27 czerwca 2020

W poniedziałek - 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00.

Bierzmowanie22 czerwca 2020

W środę - 24 czerwca, odbędzie się uroczystość Bierzmowania, sakramentu na mszy świętej o godz. 18.00 udzieli abp. Grzegorz Ryś. Spowiedź przed Bierzmowaniem, odbędzie się w poniedziałek i wtorek - 22 i 23 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Oktawa Bożego Ciała12 czerwca 2020

W dniach od 12 do 18 czerwca trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na msze święte w tych dniach. Do udziału w oktawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po mszach świętych wokół kościoła przejdzie procesja eucharystyczna.

• W piątek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Kowalewic, Chociszewa, Mikołajewa, Nowej Jerozolimy i Orły.
  • W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Śniatowej, Starego Chrząstowa, Chrząstowa Wielkiego, Skórki i Gołaszyn.
  • W niedzielę procesja odbędzie się po mszy świętej godz. 11.30.
  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Ignacewa Parzęczewskiego, Ignacewa Folwarcznego, Igncewa Rozlazłego, Ignacewa Podleśnego, Nowomłynów, Mariampola i Radziborza. Zapraszamy również dziewczyny przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Piaskowic, Wytrzyszczek, Florianek, Ślwinik oraz z Parzęczewa - ul. Łęczyckiej, osiedla k. młyna i ul. Jasnej. Zapraszamy również chłopców przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania.
  • W środę na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Wielkiej Wsi - starej i nowej części, Janowa, Mrożewic oraz z Parzęczewa - ul. Lotników, ul. Stodolnianej i ul. Ogrodowej.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy również mieszkańców: Parzęczewa - ul. Mickiewicza i Pl. Kościuszki. Tego dnia podczas mszy świętej święcone będą bukiety złożone ze zbóż, ziół i kwiatów.

Boże Ciało8 czerwca 2020

W czwartek - 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 ulicami Parzęczewa przejdzie procesja eucharystyczna.

Nabożeństwa czerwcowe2 czerwca 2020

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy świętej wieczornej. W dni powszednie po mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00.

Pierwsza Komunia Święta1 czerwca 2020

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę - 7 czerwca. Dzieci przystąpią do Komunii Świętej w 3 grupach, na mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.
Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą zaplanowana jest na sobotę - 6 czerwca, od godz. 10.00 do godz. 12.00.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 15 sierpnia 2020 roku - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ContentFragment na dzisiaj:
www.zyjewangelia.net