Spotkania kolędowe31 grudnia 2022

W związku z nieodbywaniem się wizyt duszpasterskich w tradycyjnej formie, zapraszamy na spotkania kolędowe, które odbędą się w naszym kościele.

Plan spotkania:

• Pokropienie zgromadzonych wodą święconą
  • Modlitwa, która odmawiana jest podczas wizyt duszpasterskich
  • Rozdanie zgromadzonym obrazków kolędowych
  • Śpiew kilku kolęd
  • Msza święta w intencji zebranych i ich rodzin
Zapraszamy parafian z następujących miejscowości na godz. 11.00:
  1. 6 stycznia - Kowalewice, Orła i Pustkowa Góra
  2. 8 stycznia - Nowa Jerozolima, Mikołajew, Chociszew i Radzibórz
  3. 15 stycznia - Chrząstów Wielki, Stary Chrząstów, Śniatowa, Gołaszyny, Skórka, Ignacew Folwarczny i Ignacew Parzęczewski
  4. 22 stycznia - Nowomłyny, Sokola Góra, Anastazew, Florentynów, Mariampol, Ingacew Rozlazły, Ignacew Podleśny, Wytrzyszczki, Piaskowice - wieś i Śliwniki
  5. 29 stycznia - Mrożewice, Wielka Wieś - nowa i stara część, Janów, Piaskowice - bloki i domy jednorodzinne, Parzęczew
Ofiary kolędowe są dobrowolne, można będzie je składać w trakcie spotkania kolędowego. Ofiary najlepiej złożyć w podpisanej kopercie - przeznaczone są one na wsparcie inwestycji i funkcjonowanie parafii.

Uroczystość Objawienia Pańskiego31 grudnia 2022
Uroczystość Objawienia Pańskiego

W piątek - 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane w Polsce również jako Święto Trzech Króli. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych święcone będą kreda oraz kadzidło.

Ostatnia msza święta w roku i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki28 grudnia 2022

Sobota - 31 grudnia, to ostatni dzień roku. Zapraszamy na ostatnią mszę świętą w roku 2022, na godzinę 16.00.

W niedzielę - 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

Boże Narodzenie19 grudnia 2022
Boże Narodzenie

W sobotę - 24 grudnia przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiana jest msza święta o godz. 7.00, jest to ostatnia msza święta roratnia. Tego dnia zalecamy post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 22.00, odprawiona będzie msza święta - Pasterka.

W niedzielę - 25 grudnia obchodzona jest Uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawiane są msze święte: o 9.00, 11.30 i 16.00.

W poniedziałek - 26 grudnia, przypada Święto św. Szczepana. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na mszach świętych tego dnia poświęcony będzie owies.

Wieniec Adwentowy12 grudnia 2022

Skupienie Adwentowe5 grudnia 2022
Skupienie Adwentowe

W niedzielę - 11 grudnia, w naszej parafii odbędzie się Skupienie Adwentowe. Zapraszamy na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Kazania na mszach świętych wygłosi Ks. Piotr Mieloszyński. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą i po mszach świętych o godz. 11.30 i 16.00.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny5 grudnia 2022

W czwartek - 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze święte w tym dniu, które będą odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą.

Roraty26 listopada 2022

Zapraszamy na msze święte roratnie, które będą odprawiane w Adwencie od poniedziałku do soboty, rano o godzinie 7.00.

Święto Niepodległości7 listopada 2022

Flag of Poland W piątek - 11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które będą odprawione o godz. 10.00(suma) i 17.00.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny28 października 2022
Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

We wtorek - 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na msze święte tego dnia, które zostaną odprawione o godz. 9.00 - w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w rynku i 12.00 - w kościele pw. św. Rocha na cmentarzu grzebalnym. Procesja na cmentarzu rozpocznie się po mszy świętej o godz. 12.00.

W środę - 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 10.00 i 16.00. Obie msze święte w tym dniu będą odprawione w kościele pw. św. Rocha na cmentarzu grzebalnym.

Nabożeństwo Fatimskie11 października 2022
Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku, które zostanie odprawione w czwartek - 13 października o godz. 17.00.

Obłóczyny kleryków WSD w Łodzi26 września 2022

W sobotę - 24 września 2022 roku, odbyły się obłóczyny kleryków trzeciego roku WSD w Łodzi, w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króła w Łodzi. Jednym z kleryków któremu przyznano sutannę był pochodzący z naszej parafii Jakub Barczyński.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystości, umieszczonej na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej, zawierająca galerię zdjęć oraz nagranie wideo.

fot. archidiecezja.lodz.pl

Nabożeństwa Różańcowe w październiku26 września 2022
Nabożeństwa Różańcowe w październiku

W miesiącu październiku, codziennie odprawiane będą Nabożeństwa Różańcowe. Na Różaniec zapraszamy:

• od poniedziałku do soboty, przed mszą świętą wieczorną - na godz. 17.00,
  • w niedzielę na godz. 11.00.
Msza święta za pomordowanych w Kowalewicach12 września 2022

Na mszę święta za pomordowanych, zapraszamy pod pomnik do Kowalewic na godz. 18.00 w najbliższą niedzielę - 18 września.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

Dzisiaj jest 27 stycznia 2023 roku